Rejestr Krajowych Podmiotów Szkoleniowych – czy wpis do tego rejestru jest obowiązkowy?

Jeżeli jesteś wpisany do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzkie urzędy pracy, to z dużą pewnością mogłeś otrzymać w ostatnim czasie pismo od spółki o nazwie Rejestr Krajowych Podmiotów Szkoleniowych Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Podkreśliłem obie nazwy aby uwrażliwić Cię na te drobne różnice, które nie jednego przedsiębiorcę mogą na początku wprowadzić w zakłopotanie, czy jest to pismo z urzędu pracy, czy też oferta marketingowa.

Jak należy zareagować na takie pismo i czy taki wpis jest obowiązkowy? O tym przeczytasz poniżej.

Wpis do Rejestru Krajowych Podmiotów Szkoleniowych nie jest obowiązkowy

W tym wypadku mamy do czynienia z kolejną ofertą marketingową, której forma może budzić wątpliwości – niezależnie jednak od tej oceny należy wskazać, że wpis do Rejestru Krajowych Podmiotów Szkoleniowych nie jest obowiązkowyPrzedsiębiorca nie jest zobowiązany przystać na przesłaną ofertę i nie musi dokonywać płatności. Jeżeli dokona, to znajdzie się w rejestrze prowadzonym przez prywatną spółkę, który nie ma żadnego znaczenia z punktu widzenia uprawnień, które przyznaje wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzkie urzędy pracy.

Uważna lektura przesłanego pisma pozwala odczytać faktyczne intencje nadawcy – choć należy przyznać, że samo pismo zostało napisany w sposób bardzo przemyślane – sam na pierwszy rzut oka uznałem, że może to być pismo urzędowe.

W samym piśmie znajdziemy już jednak wskazówki, jak należy to pismo traktować:

rejestr krajowych podmiotów szkoleniowych 2

Podobnie inny fragment:

rejestr krajowych podmiotów szkoleniowych 3

Przedsiębiorco, czytaj uważnie korespondencję – w razie potrzeby skonsultuj z prawnikiem!

To pismo to kolejny przykład jak w dzisiejszych czasach należy uważnie czytać korespondencję, szczególnie tę, gdzie pojawiają się opłaty i numery rachunków.

Na koniec należy jeszcze raz podkreślić, że spółka „Rejestr Krajowych Podmiotów Szkoleniowych Sp. z o.o.” z siedzibą w Poznaniu prowadzi działalność komercyjną, a prowadzony przez nią Rejestr Krajowych Podmiotów Szkoleniowych nie ma nic wspólnego z Rejestrem Instytucji Szkoleniowych prowadzonym przez wojewódzkie urzędy pracy.

Jedynie wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy stanowi podstawę do ubiegania się o zlecenie finansowane ze środków publicznych na prowadzenie szkoleń dla bezrobotnych i poszukujących pracy. Wpis ten jest bezpłatny.

Otrzymałeś podobne pisma i nie masz pewności, czy stanowią one prawny obowiązek, czy jedynie komercyjną ofertę? Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.

Rejestr Krajowych Podmiotów Szkoleniowych – czy wpis do tego rejestru jest obowiązkowy?
2 votes, 5.00 avg. rating (99% score)

Powiązane wpisy

Ile kosztuje założenie spółki z o.o. – symulacja kosztów rejestracji spółki

Ile kosztuje założenie spółki z o.o. – symulacja kosztów rejestracji spółki

Zastanawiasz się ile kosztuje założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Jak długo trwa rejestracja spółki? Dobrze trafiłeś, poniżej...

Właściwość sądu przy naruszeniu dóbr osobistych w Internecie

Właściwość sądu przy naruszeniu dóbr osobistych w Internecie

Internet co raz częściej staje się medium za pomocą którego naruszane są dobra osobiste. Powstaje w takim wypadku pytanie o sąd właściwy do obrony...

Czy możliwe jest założenie spółki z o.o. S24 przez Ukraińca lub osobę nie posiadającą numeru PESEL

Czy możliwe jest założenie spółki z o.o. S24 przez Ukraińca lub osobę nie posiadającą numeru PESEL

Odpowiadając na pytanie zadane w tytule artykułu – czy możliwe jest założenie spółki z o.o. S24 przez Ukraińca lub osobę nie posiadającą...

Skomentuj