Rejestr Krajowych Podmiotów Szkoleniowych – czy wpis do tego rejestru jest obowiązkowy?

Jeżeli jesteś wpisany do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzkie urzędy pracy, to z dużą pewnością mogłeś otrzymać w ostatnim czasie pismo od spółki o nazwie Rejestr Krajowych Podmiotów Szkoleniowych Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Podkreśliłem obie nazwy aby uwrażliwić Cię na te drobne różnice, które nie jednego przedsiębiorcę mogą na początku wprowadzić w zakłopotanie, czy jest to pismo z urzędu pracy, czy też oferta marketingowa.

Jak należy zareagować na takie pismo i czy taki wpis jest obowiązkowy? O tym przeczytasz poniżej.

Wpis do Rejestru Krajowych Podmiotów Szkoleniowych nie jest obowiązkowy

W tym wypadku mamy do czynienia z kolejną ofertą marketingową, której forma może budzić wątpliwości – niezależnie jednak od tej oceny należy wskazać, że wpis do Rejestru Krajowych Podmiotów Szkoleniowych nie jest obowiązkowyPrzedsiębiorca nie jest zobowiązany przystać na przesłaną ofertę i nie musi dokonywać płatności. Jeżeli dokona, to znajdzie się w rejestrze prowadzonym przez prywatną spółkę, który nie ma żadnego znaczenia z punktu widzenia uprawnień, które przyznaje wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzkie urzędy pracy.

Uważna lektura przesłanego pisma pozwala odczytać faktyczne intencje nadawcy – choć należy przyznać, że samo pismo zostało napisany w sposób bardzo przemyślane – sam na pierwszy rzut oka uznałem, że może to być pismo urzędowe.

W samym piśmie znajdziemy już jednak wskazówki, jak należy to pismo traktować:

rejestr krajowych podmiotów szkoleniowych 2

Podobnie inny fragment:

rejestr krajowych podmiotów szkoleniowych 3

Przedsiębiorco, czytaj uważnie korespondencję – w razie potrzeby skonsultuj z prawnikiem!

To pismo to kolejny przykład jak w dzisiejszych czasach należy uważnie czytać korespondencję, szczególnie tę, gdzie pojawiają się opłaty i numery rachunków.

Na koniec należy jeszcze raz podkreślić, że spółka „Rejestr Krajowych Podmiotów Szkoleniowych Sp. z o.o.” z siedzibą w Poznaniu prowadzi działalność komercyjną, a prowadzony przez nią Rejestr Krajowych Podmiotów Szkoleniowych nie ma nic wspólnego z Rejestrem Instytucji Szkoleniowych prowadzonym przez wojewódzkie urzędy pracy.

Jedynie wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy stanowi podstawę do ubiegania się o zlecenie finansowane ze środków publicznych na prowadzenie szkoleń dla bezrobotnych i poszukujących pracy. Wpis ten jest bezpłatny.

Otrzymałeś podobne pisma i nie masz pewności, czy stanowią one prawny obowiązek, czy jedynie komercyjną ofertę? Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.

Rejestr Krajowych Podmiotów Szkoleniowych – czy wpis do tego rejestru jest obowiązkowy?
2 votes, 5.00 avg. rating (95% score)

Powiązane wpisy

Jak skorzystać z porady prawnej w ramach PZU Auto Ochrona Prawna

Jak skorzystać z porady prawnej w ramach PZU Auto Ochrona Prawna

Posiadając wykupioną polisę OC lub AC w PZU dla swojego samochodu lub motocykla najprawdopodobniej masz możliwość skorzystania z profesjonalnej...

6 letni termin przedawnienia w roku 2018 – sprawdź, czy musisz płacić, czyli o przedawnieniu wierzytelności

6 letni termin przedawnienia w roku 2018 – sprawdź, czy musisz płacić, czyli o przedawnieniu wierzytelności

Musimy pilnować swoich interesów. Oznacza to między innymi, że jeżeli posiadamy jakąś wierzytelność, to należy ją na bieżąco egzekwować, aby nie...

Opublikowany / BEST I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, brak doręczenia, CASUS FINANSE I Niestnadaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, Debito Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, Forum Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, fundusz sekurytyzacyjny, GODEBT1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny, Intrum Justitia Debt Fund 1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny, jakie dlugi sie nie przedawniają, kancelaria poznań, nowa ustawa o przedawnieniu długów, nowa ustawa o przedawnieniu długu od kiedy, P.R.E.S.C.O. Investment I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, pismo od komornika, pismo z funduszu sekurytyzacyjnego, prawnik dla firmy, prawnik poznań, projekt ustawy o przedawnieniu długów, Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, przedawnienie, przedawnienie dlugu bezpłatne porady prawne, przedawnienie długów spadkowych, przedawnienie długów wzór pisma, przedawnienie długu 2017, przedawnienie długu 2018, przedawnienie długu bankowego, przedawnienie długu po osobie zmarłej, przedawnienie długu provident, przedawnienie długu u komornika, przedawnienie kredytu, przedawnienie pożyczki, radca prawny Poznań, Raport 4 Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, Raport 4 NS FIZ, S-Collect Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny, sprzeciw, termin przedawnienia, Ultimo Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, wierzytelność, zadłużenie kredytowe, zmiany dla dłużników 2017 od kiedy, zmiany w windykacji 2017

Skomentuj