Ile kosztuje założenie spółki z o.o. – symulacja kosztów rejestracji spółki

Zastanawiasz się ile kosztuje założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Jak długo trwa rejestracja spółki? Dobrze trafiłeś, poniżej przedstawiam symulację kosztów oraz czasu założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

ile kosztuje rejestracja spółki z o.o.

Osobiście zalecam założenie spółki za pomocą systemu S24 (elektronicznie, bez potrzeby wizyty u notariusza) – spółka w takim wypadku jest tańsza od tradycyjnej oraz możemy ją założyć standardowo w ciągu 1 dnia roboczego. Założenie spółki w sposób tradycyjny jest droższe i znacznie dłuższe i obecnie wynosi nawet około 2-3 miesięcy (tak długo niestety możemy czekać na postanowienie Sądu o wpisie).

Spółka S24 pozwala na założenie standardowej spółki – z mojej praktyki wynika, że w większości przypadków będzie to wystarczające. W razie jednak niestandardowych umów spółek niezbędne będzie skorzystanie z klasycznej drogi. Jeżeli jednak zależy Ci na czasie, to nic nie stoi na przeszkodzie aby najpierw założyć spółkę za pomocą systemu S24, a następnie dokonać zmiany umowy spółki u notariusza – w ten sposób mamy już NIP i REGON umożliwiający działanie spółki, a w między czasie czekamy na rejestrację docelowych zmian.

Koszty rejestracji spółki z o.o.

Przechodząc do samych kosztów rejestracji – na rejestrację spółki S24 składają się dwa rodzaje kosztów – opłaty sądowe oraz wynagrodzenie Kancelarii.

Przechodząc do opłat sądowych:

 • 250 zł – opłata od wniosku o zarejestrowanie spółki z o.o. w rejestrze przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym (dla porównania – 500 zł w przypadku rejestracji klasycznej)
 • 100 zł – opłata za ogłoszenie wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
 • 0,5 % łącznej wartości wkładów – podatek od czynności cywilnoprawnych

Łącznie około 375 zł (przy spółce z o.o. o kapitale zakładowym 5.000 zł).

W przypadku założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w sposób tradycyjny konieczna jest także wizyta u notariusza – należy doliczyć dodatkowo ok. 600-900 zł (końcowa cena uzależniona jest od wynagrodzenia notariusza).

Odrębnie należy doliczyć wynagrodzenie Kancelarii, które obejmuje:

 • analizę potrzeb Klienta
 • wybór najkorzystniej formy założenia spółki
 • doradztwo przy sporządzeniu dopasowanej i elastycznej treści umowy spółki ułatwiającej jej późniejszej funkcjonowanie
 • doradztwo przy wyborze formy i sposoby reprezentacji, w tym rozważenie możliwości powołania prokurenta 
 • przygotowanie wszystkich wymaganych dokumentów i wniosków do rejestracji spółki,
 • przygotowanie i przeprowadzenie wspólnie z Klientem rejestracji za pomocą s24 oraz bieżąca komunikacja z Sądem 
 • wsparcie w pozostałym zakresie – aż do pozytywnego zarejestrowania spółki

Wynagrodzenie jest uzgadniane indywidualnie i zaczyna się już od 900 zł netto przy standardowej spółce.

Ile trwa założenie spółki z o.o.

Czas rejestracji spółki jest uzależniony od sposobu jej rejestracji i przedstawia się następująco:

 • łącznie do 2-3 dni roboczych – przy spółce S24, czas samej rejestracji to około 1 dzień roboczy + około 1-2 dni robocze na przygotowanie z mojej strony wszystkich formalności do rejestracji
 • łącznie do 2-3 miesięcy – przy spółce zakładanej w sposób tradycyjny, czas samej rejestracji to około 2-3 miesiące (czas ten jest zależny od szybkości działania Sądu rejestrowego) + około 2 dni roboczych na przygotowanie z mojej strony wszystkich formalności do rejestracji.

Jeżeli zależy Ci na czasie, to wybór jest właściwie jeden. Pamiętaj także, że  nic nie stoi na przeszkodzie aby najpierw założyć spółkę za pomocą systemu S24, a następnie dokonać zmiany umowy spółki u notariusza – w ten sposób mamy już NIP i REGON umożliwiający działanie spółki, a w między czasie czekamy na rejestrację docelowych zmian.

Jak przebiega współpraca przy rejestracji spółki z o.o.

Po pierwsze odległość nie ma dla nas znaczenia – możemy równie dobrze spotkać się osobiście w Poznaniu, jak i zdalnie zapewnić kompleksowe wsparcie przy założeniu spółki z o.o. W razie potrzeby możliwa jest także wizyta u Państwa celem osobistego uzgodnienia szczegółów.

Po drugie mamy dobrze zorganizowany cały tryb postępowania przy założeniu spółki – od przeprowadzenia wstępnej analizy, po uzyskania wymaganych informacji, przeprowadzenie konsultacji, a następnie przeprowadzenie samego procesu rejestracji spółki. W toku całego procesu możesz liczyć na nasze merytoryczne wsparcie i doradztwo.

Działamy kompleksowo – od podjęcia decyzji o założeniu spółki, aż do jej zarejestrownia. Jeżeli będzie potrzebował wsparcia prawnego także po rejestracji, to także możesz liczyć na naszą pomoc.

Zapraszam do współpracy

Nasza Kancelaria zapewnia kompleksowe wsparcie prawne przy rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – od ustalenia potrzeb klienta, poprzez przygotowanie całej dokumentacji, aż do zarejestrowania spółki i dalszego wsparcia prawnego w prowadzonej działalności gospodarczej. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego, jak i do odwiedzenia nas osobiście, nasz prawnik Poznań doradzi w każdej kwestii zakładania firmy.

Ile kosztuje założenie spółki z o.o. – symulacja kosztów rejestracji spółki
24 votes, 4.33 avg. rating (86% score)

Powiązane wpisy

Jak skorzystać z porady prawnej w ramach PZU Auto Ochrona Prawna

Jak skorzystać z porady prawnej w ramach PZU Auto Ochrona Prawna

Posiadając wykupioną polisę OC lub AC w PZU dla swojego samochodu lub motocykla najprawdopodobniej masz możliwość skorzystania z profesjonalnej...

6 letni termin przedawnienia w roku 2018 – sprawdź, czy musisz płacić, czyli o przedawnieniu wierzytelności

6 letni termin przedawnienia w roku 2018 – sprawdź, czy musisz płacić, czyli o przedawnieniu wierzytelności

Musimy pilnować swoich interesów. Oznacza to między innymi, że jeżeli posiadamy jakąś wierzytelność, to należy ją na bieżąco egzekwować, aby nie...

Opublikowany / BEST I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, brak doręczenia, CASUS FINANSE I Niestnadaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, Debito Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, Forum Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, fundusz sekurytyzacyjny, GODEBT1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny, Intrum Justitia Debt Fund 1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny, jakie dlugi sie nie przedawniają, kancelaria poznań, nowa ustawa o przedawnieniu długów, nowa ustawa o przedawnieniu długu od kiedy, P.R.E.S.C.O. Investment I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, pismo od komornika, pismo z funduszu sekurytyzacyjnego, prawnik dla firmy, prawnik poznań, projekt ustawy o przedawnieniu długów, Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, przedawnienie, przedawnienie dlugu bezpłatne porady prawne, przedawnienie długów spadkowych, przedawnienie długów wzór pisma, przedawnienie długu 2017, przedawnienie długu 2018, przedawnienie długu bankowego, przedawnienie długu po osobie zmarłej, przedawnienie długu provident, przedawnienie długu u komornika, przedawnienie kredytu, przedawnienie pożyczki, radca prawny Poznań, Raport 4 Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, Raport 4 NS FIZ, S-Collect Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny, sprzeciw, termin przedawnienia, Ultimo Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, wierzytelność, zadłużenie kredytowe, zmiany dla dłużników 2017 od kiedy, zmiany w windykacji 2017

1 Komentarz

 • Opublikowany 31 Marzec 2017

  EWELINA

  Dzień dobry,

  Strona godna polecenia! Wszystkie informacje przekazane są w zrozumiały sposób, stanowiące jednocześnie mini kompendium wiedzy dotyczącej kosztów założenia spółki z o.o.. Osobiście polecam założenie spółki z o.o. za pomocą portalu S24 i jeśli robi się to po raz pierwszy – koniecznie polecam skorzystanie z usług biura rachunkowego, doradcy podatkowego czy – najlepiej radcy prawnego.

  Polecam!
  Ewelina Dulęba

Skomentuj